چرا خرید سایت آماده از راه اندازی یک سایت از صفر بهتر است؟

خرید

اگر در شرف راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی هستید از شما دعوت می کنم قبل از هر اقدامی برای راه اندازی سایت، این مقاله را مطالعه کنید. در این مقاله بررسی می کنیم که چرا خرید سایت آماده ای که چند ماه تا چند سال از عمر آن می گذرد و به درآمد ماهانه ای رسیده است بهتر از راه اندازی یک کسب و کار نوپا است. با ما همراه باشید.


بیایید پاسخ این سؤال را با یک مثال توضیح دهیم. فرض می کنیم هدف اولیه ی شما کسب درآمد ماهی ۲ میلیون تومان است. هر دو روش را برای رسیدن به این هدف بررسی می کنیم.
اگر بخواهید خودتان از صفر کسب و کار آنلاین خود را راه اندازی کنید، ابتدا به یک وب سایت احتیاج دارید. هزینه طراحی یک سایت اختصاصی معمولاً از ۳ تا ۲۰ میلیون تومان متفاوت است که بستگی دارد به نوع کسب و کار شما و امکاناتی که برای وب سایت خود نیاز دارید. می توانید از وردپرس یا سیستم های مدیریت محتوای دیگر استفاده کنید که هزینه ی طراحی قالب اختصاصی برای آنها معمولاً از ۵۰۰ هزار تا ۲ میلیون تومان متغیر خواهد بود.
پس از آماده سازی وب سایت باید یک دامنه مناسب و یک فضای هاست تهیه کنید. اگر دامنه ی جدیدی که تاکنون ثبت نشده است را ثبت کنید هزینه ی خیلی کمتری پرداخت می کنید اما به مدت دو ماه گرفتار سندباکس گوگل خواهید شد.
سندباکس گوگل توضیحی برای پیشرفت کُند دامنه های جدید می باشد. براساس سندباکس گوگل، بعد از راه اندازی یک دامنه جدید شما تا مدتی (بین ۱ تا ۴ ماه) در سندباکس قرار داده می شوید تا گوگل از کیفیت محتوای شما مطمئن شده و زمینه اصلی کار شما را مشخص نماید. در این مدت گوگل وب سایت شما را اصلاً در نتایج گوگل نشان نمی دهد.

سندباکس گوگل

اگر بخواهید دچار این مرحله نشوید باید یک دامنه رتبه دار قدیمی را از کسانی که دامنه شان را برای فروش گذاشته اند خریداری کنید. لیست دامنه های فروشی سدوفا را می توانید برای نمونه بررسی کنید.
قیمت کنونی دامنه های جدید ir ۵ هزار تومان و دامنه های رتبه دار قدیمی از ۵۰ هزار تا ۳۰۰ هزار تومان متغیر است که بستگی به رتبه و قدمت آنها دارد.
پس از خرید دامنه و بارگذاری سایت روی هاست، نوبت به تولید محتوا یا وارد کردن محصولات می رسد.
اگر فروشگاه اینترنتی دارید ابتدا باید محصولات را به همراه توضیحات و عکس مربوط به هر کدام در سایت وارد کنید.
اگر خودتان بخواهید محصولات را در سایت وارد کنید بسته به تعداد محصولاتتان، باید مدت زمانی را به نگارش توضیحات محصول و عکاسی آنها اختصاص دهید. همچنین می توانید این کار را در سایت هایی مثل پونیشا، پارسکدرز و … برون سپاری کنید. معمولاً هزینه ای که فریلنسر ها بابت وارد کردن یک محصول می گیرند ۱۰۰۰ تومان است. البته این در صورتی است که توضیحات و عکس محصولات را به صورت آماده در اختیار آنها قرار دهید.
اگر بخواهید تهیه توضیحات و عکاسی محصول را نیز برون سپاری کنید معمولاً این کار بین ۲۰ هزار تا ۴۰ هزار تومان برای وارد کردن هر محصول برای شما هزینه در بر خواهد داشت.
در صورتی که وب سایت شما فروشگاه اینترنتی نیست، باز هم برای جذب بازدید کننده نیاز به تولید محتوای اختصاصی دارید که به همان دو روش بالا می توانید محتوای خود را تولید کنید. البته هزینه تولید محتوای اختصاصی بیشتر از هزینه وارد کردن هر محصول است.
پس از تهیه محتوا یا وارد کردن محصولات در سایت اکنون باید برای جذب بازدید کننده، بازاریابی و تبلیغات خود را آغاز کنید.
اگر سئو بلد باشید نیازی نیست هزینه ی زیادی بابت جذب بازدید کننده پرداخت کنید ولی زمان بیشتری باید منتظر بمانید تا بازدید و فروش شما بالا برود.
اما اگر با سئو آشنایی نداشته باشید باید از طریق خرید تبلیغات بازدیدکنندگان را به سمت وب سایت خود بکشانید. البته تبلیغات به تنهایی باعث کسب درآمد برای شما نمی شوند و با انجام عملیاتی در صفحات فرود، بازدیدکنندگان وب سایت خود را به خریدار تبدیل کنید.
قیمت ماهانه اجاره جایگاه تبلیغات بنری در وب سایت ها در حال حاضر از ۱ تا ۲۰ میلیون تومان متغیر است که بستگی به رتبه وب سایت انتخابی شما دارد و اگر بخواهید تبلیغات خود را به وب سایت های واسط تبلیغات کلیکی بسپارید به طور میانگین باید بابت هر کلیک ۲۰۰ تومان بپردازید.
با خرید تبلیغات نسبت به سئو، در زمان سریعتری بازدیدکننده دریافت می کنید اما زمان بیشتری طول می کشد تا درآمد شما از هزینه های تبلیغاتتان بیشتر شده و به سود دهی برسید.

تفاوت سئو با تبلیغات کلیکی

توجه !! با همه ی توضیحاتی که داده شد تنها در صورتی می توانید از کسب درآمد خود در آینده اطمینان حاصل کنید که در بازاریابی یا سئو و تبدیل بازدید کننده به مشتری متخصص باشید. در غیر اینصورت در تمام مراحل برون سپاری ها و خرید تبلیغات در حال ریسک کردن هستید و هیچ اطمینانی وجود ندارد که با تمام این هزینه ها و وقت گذاشتن ها در انتها نتیجه ی مطلوبی حاصل شود.
پس چاره ی کار برای شخصی که هنوز تخصص کافی در بازاریابی اینترنتی ندارد و قصد شروع یک کسب و کار اینترنتی را دارد چیست؟ راه حل، خرید یک وب سایت آماده و دارای درآمد است.
اگر کسب و کار اینترنتی خود را با خرید سایت آماده و دارای درآمد شروع کنید، راه سریع تر و کم خطرتری را در رسیدن به درآمد مطلوب پیش رو خواهید داشت.
برای اینکار ابتدا باید وب سایت هایی که برای فروش گذاشته شده اند را بررسی کنید. مثلاً لیست وب سایت های فروشی سدوفا
قیمت گذاری وب سایت ها به عوامل خیلی زیادی بستگی دارد. اما اگر بخواهیم به صورت تقریبی تخمین بزنیم، قیمت فروش یک سایت معمولاً ۱۰ در برابر مقدار سود دهی ماهانه آن است. مثلاً اگر بودجه اولیه شما ۵ میلیون تومان باشد می توانید وب سایتی با درآمد ماهانه ۵۰۰ هزار تومان خریداری کنید.
پس از خرید سایت، برخلاف روش قبل، گرفتار دوره سندباکس نخواهید شد. محصولات از قبل در سایت وارد شده اند و محتوای سایت قبلاً تولید شده است. درآمد سایت به شما اثبات شده است پس در هیچ مرحله‌ای نیاز به ریسک کردن ندارید و تنها کافیست برنامه های تبلیغاتی صاحب قبلی وب سایت را ادامه ‌دهید.
مزیت مهم تر این روش این است که شما می‌توانید وب سایت خریداری شده را از منظر تازه بهبود بخشید. ممکن است فروشنده فقط در یکی از انواع مدل های بازاریابی تمرکز کرده باشد و به دلیل کمبود دانش بازاریابی و یا نداشتن زمان کافی فرصت های زیادی را نادیده گرفته باشد.
شخصی را می شناسم که وب سایتی را به قیمت ۶ میلیون تومان خریداری کرد و با اعمال چند تغییر کوچک روی وب سایت و افزوده چند محتوای خوب در آن، بلافاصله سوددهی آن را چند برابر کرد و سپس پس از چند ماه همان وب سایت را به قیمت ۱۵ میلیون تومان فروخت.
این اتفاق خیلی هم اتفاق غیر معمولی نیست. اگر لیست وب سایت های فروشی سدوفا را ببینید متوجه وب‌ سایت ‌هایی خواهید شد که درآمد چندانی ندارند و به قیمت خیلی پایین برای فروش گذاشته شده اند اما با یک نگاه به آن می توان دریافت که چه فرصت های درآمدزایی بزرگی درون آنها نهفته شده است.
به زودی در مقاله ای دیگر به شما آموزش می دهم که چطور می توان در یک وب سایت فروشی، فرصت هایی که از دید فروشنده پنهان مانده است را کشف نمود و بهترین وب سایت را برای خرید انتخاب کرد.
امیدوارم این مقاله در یک تصمیم گیری درست برای شروع کسب و کار به شما کمک کرده باشد. خوشحال می شوم نظرات و تجربیات خود با ما به اشتراک بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *