امروز: ۱۹ آذر ۱۳۹۵

سل سایت

يقين است كه رفتار حكيمانه با وضع جاهلانه همچون بيماري از يك شخص به شخص ديگر سرايت مي كند؛ پس لازم است كه مردمان مراقب انتخاب همنشينان خود باشند.
انتقال دامنه

آموزش انتقال دامنه بصورت جامع و تصویری

با توجه به درخواست دوستان آموزش  انتقال  دامنه ir   تهیه و تنظیم شد دوستان عزیز توجه داشته باشید اگه سوالی دارید  میتونید از  سوالات رایج  در سایت ایرانیک پاسخ خودتون  رو بگیرید

 

چگونه یک دامنه را منتقل کنم؟

نخست توجه کنید که فقط دامنه‌هایی که در سامانهٔ جدید ایرانیک  ثبت شده‌باشند یا شناسهٔ صاحب امتیاز آنها جدید و قابل ورود (login) به سامانه باشد، قابل انتقال هستند.در صورتیکه شناسه صاحب امتیاز دامنه قدیمی است نسبت به جایگزین کردن شناسه صاحب امتیاز اقدام نمایید.

 

انتقال دهنده (صاحب امتیاز فعلی)

باشناسه کاربری خود وارد سایت ایرانیک  شوید.

 

به صفحهٔ انتقال دامنه مراجعه کنید، نام دامنهٔ مورد نظر را در قسمت «فروش دامنه» قید کرده و دکمهٔ «بعدی» را بزنید. یک شمارهٔ رمز(pin) برای ارائه به خریدار دامنه دریافت خواهید کرد. شما می‌توانید همین عملیات را از صفحه «دامنه‌های من» با کلیک بر روی نام دامنه مورد نظر انجام دهید.

transfer-ir-domain1

transfer-ir-domain2

 شماره رمز را به دارنده جدید دامنه اطلاع دهید.

منتظر بمانید تا دارندهٔ جدید عملیات مورد نیاز را انجام دهد سپس در قسمت «انتقال دامنه» دکمه مشاهده درخواست را کلیک کنید. درخواست انتقال ظاهر می‌شودکه می‌توانید آن را تایید یا رد کنید.

درصورت تایید، عبارت «در انتظار تایید مرکز ثبت» ظاهر خواهد شد و موضوع برای تایید به مرکز ثبت دامنه منتقل می‌شود.

بسته به اینکه انتقال دهنده (صاحب امتیاز فعلی)، شخص حقیقی یا حقوقی باشد و نشانی رسمی او در ایران و یا خارج از ایران باشد، مرکز ثبت دامنه مدارکی را جهت تایید انتقال درخواست خواهد کرد.

متقاضیان داخل ایران می‌توانند فرم انتقال را تکمیل و پس از امضا به مرکز ثبت دامنه ارسال نمایند.

transfer-ir-domain3

transfer-ir-domain4

اشخاص حقوقی فرم فوق را در سربرگ شرکت یا سازمان خود تکمیل کرده و حتما با امضاء مدیرعامل یا شخصی که در روزنامه رسمی حق امضاءدارد به همراه کپی روزنامه رسمی شرکت ارسال نمایند.

اشخاص حقیقی علاوه بر فرم تکمیل شده فوق باید رونوشت کارت ملی یا گذرنامه معتبر خود را نیز ارسال نمایند.

متقاضی جدید (صاحب امتیاز پیشنهادی)

  1. با شناسه خود وارد سامنه ایرنیک شوید.
  2. نام دامنه و شماره رمز (pin) را که از صاحب امتیاز فعلی دریافت کرده‌اید در صفحه انتقال دامنه واردکنید.
  3. رابط‌های جدید دامنه‌ای را که خریداری می‌کنید، انتخاب نمایید.
  4. توجه کنید فقط شخصی که درخواست انتقال دامنه را می‌سازد، باید هزینه انتقال دامنه را پرداخت کند. اگر مایلید یکی از نمایندگان فروش ایرنیک هزینه انتقال را پرداخت کند، لطفاً نام دامنه به همراه شناسه صاحب امتیاز جدید دامنه(شناسه خریدار) و شماره رمز (pin) آن را در اختیار نمایندگان فروش قراردهید تا آن‌ها برای شما درخواست انتقال دامنه ایجاد کنند.
  5. توجه کنید که اگر برای قرار دادن دیگر شناسه‌ها به عنوان رابط‌های یک دامنه، آن شناسه‌ها باید شما را مجاز به این کار کرده باشند. برای اطلاع از جزئیات این امر به بخش مدیریت رابطه‌های مجاز در همین صفحه مراجعه نمایید.
  6. سیاست ثبت دامنه را مطالعه کرده و برای پذیرفتن آن گزینهٔ «بله، قبول دارم» را علامت بزنید. حالا روی دکمهٔ «درخواست انتقال» کلیک کنید.
  7. نکته: هزینه انتقال یک واحد برابر با ۸۰۰۰۰ ریال است.
  8. تا مادامی که هزینه انتقال دامنه را پرداخت نکرده باشید درخواست شما مورد بررسی ایرنیک قرار نمی‌گیرد.

transfer-ir-domain5

transfer-ir-domain6

transfer-ir-domain7

پس از اتمام مراحل بالا و پرداخت هزینه انتقال باید منتظر موافقت انتقال دهنده و مرکز ثبت دامنه بمانید. همواره می‌توانیدپس از پرداخت، با مراجعه به صفحه «درخواست‌های من» از وضعیت انتقال مطلع گردید.

 

با تشکر

مدیریت سل سایت

http://sellsite.ir